Natuurlijk, Jesna Rijkhof was het goudhaantje maar ook de andere deelnemers van Alcmaria Victrix lieten zich niet onbetuigd op de Nationale Baankampioenschappen 2009.
Op de eerste dag werden al twee medailles binnengehaald. Jesna een bronzen op de 500 meter en op zich was dat al een hele overwinning want na haar blessure opgelopen tijdens een trainingsessie van de nationale selectie kon ze pas in september heel voorzichtig de training hervatten. Ons credo van “rustig aan en geduld” pakte dus goed uit en brons gaf heel veel zelfvertrouwen voor de volgende disciplines.
Ook Yvonne, voor het gemak Von, liet al op de eerste dag van haar spreken. Niet helemaal tevreden over haar tijd toch zilver op de 500 meter. Gezien haar klasse kan Von natuurlijk is vele shirtjes excelleren maar het AV shirt van Plusine geeft toch net dat tikkie meer.
Dan de junior mannen. Net niet in de top maar wel in de finales. Jip ,Westra, Boyd Schooneman Ivar Slik lieten zien dat in de toekomst rekening met hun gehouden moet worden.
Ivar net buiten de prijzen in de scratch en puntenkoers maar hij maakte wel de koers, slim en volle aanvalslust. We hebben ervan genoten.
En wat te denken van Jip, Boyd en Glenn die zich door een uitstekende 200 metertijd in de finale sprint wisten te plaatsen. Ook in de kilometertijdrit een 7e,8e en 9e plek.
Ook Claudia Koster viel net buiten de medailles al was haar inzet hartverwarmend en met een klein beetje meer geluk en zelf vertrouwen gaat ze nog best voor verassingen zorgen.
Dan de keirin, een onderdeel, waar alleen kille kikkers met een leeuwenhart kunnen excelleren. Jesna kwam hier nog wat tekort maar bij de vrouwen wist Yvonne Hijchenaar de bronzen medaille te veroveren, een plek die haar ook niet helemaal lekker zat maar toch, beslissingen moeten in een honderdste seconde genomen worden in zo, n finale. Ze revancheerde zich door in de sprintfinale Willy Kanis op een waardige wijze partij te geven en die zilveren medaille gaf toch heel veel voldoening.
Hier werden Jip en Boyd resp. vierde en vijfde na een bloedstollende finale.
Jelger Bisschop en Michiel Spannemaker die zich zelfstandig hadden voorbereid lieten in de sprint onderdelen ook mooie dingen zien wat resulteerde in een derde plaats van Jelmer in de Keirin finale.
Het aphatheose voor ons moest dus komen van de finale junioren sprint.
Jesna heeft het gewoon in zich maar om haar zelf ook van te overtuigen is vers 2. Voor iedere rit beefde ze als een riet van de nervositeit.
Haar tijd was de snelste, haar series uitgekiend en de finaleritten overtuigend. GOUD!!
Dus voldoende perspectief voor het komende jaar.Maar ook voor Maartje de Boer, Kicky Kessler en niet te vergeten Nina Kessler die verassend goed partij gaf in de sprintonderdelen.
Het waren drie vermoeiende dagen maar mooie sport meegemaakt niet alleen van de AVers maar ook van die andere kanjers.
Ook vanaf deze plaats heel veel dank aan de ouders die deze dagen tussen kerst en oud en nieuw hun “kroost” bijzondere bijstand verleenden.
Voor alleen een goed sportief 2010 gewenst,
Wim Nieuwenhuijse, mede namens
Leijn en Renee
Yvonne op wielersport.tv…
Meer foto’s onder andere hier….





Actuele commentaren